Dodano dnia: 20.03.2014 o godz: 12:05 | Numer ID: 2991
Link nie działa/spam ?

Blog Fotograficzny Marcin Szymański

Zdjęcia nocne czyli zabawa w światło, tam gdzie teoretycznie go nie ma. Najciekawsza strona fotografii – dzięki niej możemy zrobić fantastyczne zdjęcia w nocy – obiektów niewidocznych przy standardowych zdjęciach z użyciem flasha.

W nocy oko ludzkie dostrzega niewiele. Jednak dużo więcej niż obiektyw aparatu fotograficznego. Przy standardowych ustawieniach aparatu nie mamy szans na zrobienie zdjęcia w ciemnościach lub przy słabym oświetleniu. Normalnie stosowana jest lampa błyskowa jednak ona ma ograniczony promień działania – stąd zdjęcia nad brzegiem morza wychodzą tak samo jak byśmy stali na tle czarnej ściany. Światło nie dociera daleko, stąd słaby efekt takiego zdjęcia.
Dlatego należy zastosować inne wartości dla otwarcia przesłony, czas tego otwarcia i czułości matrycy. Wartości te zależa jak wykonujemy takie zdjęcie – z ręki czy umieszczając aparat na statywie (przy tym trzeba uważać na wiatr – mocny podmuch wiatru i aparat może ulec uszkodzeniu). W przypadku ręcznego robienia zdjęć maksymalnie co możemy ustawić to czas otwarcia migawki na 1/20 sekundy, czułość ISO 400 i oczywiście przesłonę maksymalnie otwartą. Takie wartości wynikają z tego, iż przy czasie otwarcia poniżej 1/20 zdjęcie będzie na 90% poruszone.
Kiedy jednak korzystamy ze statywu sprawa jest mniej skomplikowana – możemy sobie pozwolić na większe czasy i mniejsze otwarcie przesłony, co zaowocuje jaśniejszym i ostrzejszym zdjęciem. Czułość możemy również ustawić na 100, co wyeliminuje efekt ziarnistości na zdjęciu.
Statyw możemy nabyć w sklepie z akcesoriami, wystarczy wstukać w google aby znaleźć sklep z interesującymi nas akcesoriami jak właśnie statywy czy akumulatorki dodatkowe do naszego aparatu. Możemy także zamówić osprzęt przez internet.
Więcej o Fotografii na Marcin Szymański Photography

Szczegóły strony marcinszymanski.eu:

Komentarze do strony: marcinszymanski.eu

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę marcinszymanski.eu

Blog Fotograficzny Marcin Szymański
Blog Fotograficzny Marcin Szymański
Blog Fotograficzny Marcin Szymański
-