Dodano dnia: 10.12.2018 o godz: 15:44 | Numer ID: 13213
Link nie działa/spam ?

Ramy do obrazów - Nielsen Polska

Potrzeba upiększania przestrzeni, w której spędzamy nasze życie, towarzyszyła człowiekowi od zawsze. Sztuka była wyrazem ekspresji, sposobem komunikowania i radzenia sobie z egzystencjonalnymi lękami istoty ludzkiej w zderzeniu z niezrozumiałym.

Mimo upływu tysięcy lat niewiele się pod tym względem zmieniło. Istota geniuszu artystycznego wymyka się ludzkiej percepcji. Sztuka napawa zdumieniem i przemawia wprost do samej istoty człowieczeństwa. Komunikuje zjawiska inaczej nieprzekazywalne. I być może dlatego tak chętnie dekorujemy nasze współczesne jaskinie obrazami czy też rysunkami.

Aby wydobyć z obrazu, rysunku czy druku potencjał, należy go odpowiednio oprawić. Oprawa obrazów to rzemiosło artystyczne, czasami ocierające się o sztukę. Ludzie tam pracujący znają się na twórczości plastycznej i warto wziąć pod uwagę ich sugestie.

Ramy do obrazów nie mogą dominować nad płótnem, akwarelą, pastelem czy drukiem. Muszą komplementować dzieło i pozostawać w jego cieniu. Jeżeli chodzi o kolor, to przyjmuje się, że drewno i złoto pasują niemal do każdego obrazu, a z pewnością do dzieł określanych jako sztuka dawna. Portrety oprawia się zawsze i tu miłośnicy złota mogą dać upust swoim predylekcjom. Obrazy utrzymane w tonacji ciepłej oprawia się „na ciepło”, do tych w tonacji zimnej używa się zimnej palety kolorów. Obrazy małe wołają o szersze ramki, bo to powiększy je to optycznie. Sztuka nowoczesna, szczególnie duże płótna nie potrzebują żadnej oprawy.

Na koniec, mała uwaga. Nie dobieramy ramy do koloru ścian, umeblowania czy do innych ram, które już zdobią nasze wnętrze. Robiąc tak, dajemy sygnał, że zwyczajnie nie znamy się na sztuce. A poza tym, zmieniając umeblowanie czy przemalowując salon, zauważymy, że ramy zwyczajnie przestały pasować. No, problem.

Szczegóły strony www.nielsenpolska.pl:

Komentarze do strony: www.nielsenpolska.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.nielsenpolska.pl

Ramy do obrazów - Nielsen Polska
Ramy do obrazów - Nielsen Polska
Ramy do obrazów - Nielsen Polska
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

Polska (19), podroze (34), noclegi (27), przepisy (14), wrocław (33), terapia alkoholowa (13), szukam pracy (30), blog (20), design (14), blog motoryzacyjny (15), sztuka (15), oferty pracy (32), meble (20), informacje (13), uroda (18), sport (16), gotowanie (13), Poznań (25), lodz (16), kuchnia (17), ślub (22), film (16), strony www (17), leczenie alkoholizmu (15), motoryzacja (24), dam pracę (36), kobieta (15), Zdrowie (35), rękodzieło (13), Portal Informacyjny (20), dziecko (16), nauka (15), biżuteria (15), Wrocław. (17), Gdańsk (13), fotografia ślubna (18), medycyna (19), humor (16), leczenie uzależnień (13), jaka praca (30)