Dodano dnia: 02.01.2018 o godz: 17:46 | Numer ID: 12193
Link nie działa/spam ?

Trening pamięci dla seniorów

Nasz mózg odpowiada za zdobywanie, przetwarzanie i gromadzenie informacji. Z biegiem lat jego sprawność zmniejsza się, co utrudnia nam sprawne funkcjonowanie. Seniorom trudno jest zapamiętywać nowe rzeczy, mają również kłopoty z koncentracją. Dlatego tak ważny jest regularny trening pamięci dla seniorów.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jesteśmy skazani na gorszą sprawność umysłową w starszym wieku. Wszystko uzależnione jest od tego, czy zareagujemy we właściwym momencie i zadbamy o kondycję naszego mózgu. Młodzi ludzie rzadko mają kłopot z zapamiętywaniem listy zakupów lub skupieniem się na wykonywanym zadaniu. Jednakże seniorzy często nie potrafią kojarzyć faktów i nawet rozwiązywanie krzyżówek okazuje się niezwykle trudne.
Należy sobie uświadomić, że zaniedbanie umysłu może powodować rozwój takich chorób jak Alzheimer i demencja starcza. Z każdym rokiem nasza zdolność do zapamiętania nowych informacji zaczyna słabnąć, ponieważ zmniejsza się liczba szarych komórek. Tego procesu nie da się powstrzymać, ale mamy możliwość skutecznie go spowolnić. To sprawia, że nawet po przejściu na emeryturę można cieszyć się sprawnością umysłową.
Warto zatem zadbać o systematyczny trening umysłu dla seniorów. Wielu osobom zdaje się, że trening pamięci dla seniorów zajmuje bardzo dużo czasu i że jest niezwykle skomplikowany. Warto sobie uświadomić, że ćwiczenia na pamięć i koncentrację na przykład z użyciem Akademii Umysłu Senior nie są problematyczne. Poza tym, możemy je wykonywać indywidualnie jak i zespołowo. Ten multimedialny pakiet pobudza umysł do ćwiczenia pamięci, koncentracji i szybkiego czytania. Podpowiada jak ćwiczyć umysłu podczas codziennych czynności oraz na czym polega trening umysłu dla seniora z zastosowaniem gier logicznych.
Taki trening pamięci jest niezwykle relaksujący. Ma on formę różnych zabaw i gier. Przykładem może być rozpoznawanie różnic na dwóch, z pozoru takich samych, obrazkach. Doskonałymi ćwiczeniami będą też : gry w skojarzenia, zapamiętywanie wyrazów, a nawet listy zakupów. Dla seniorów jest to idealna okazja do tego, aby spędzać więcej czasu z bliskimi.
Pamiętajmy, że wpływ na sprawność umysłu oraz pamięci ma nasze samopoczucie i zachowanie.

Szczegóły strony www.senior-akademia.pl:

Komentarze do strony: www.senior-akademia.pl

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.senior-akademia.pl

Trening pamięci dla seniorów
Trening pamięci dla seniorów
Trening pamięci dla seniorów
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

kobieta (15), meble (20), medycyna (19), design (14), leczenie alkoholizmu (14), sport (16), film (16), gotowanie (13), wrocław (33), biżuteria (15), przemyślenia (12), podroze (34), Zdrowie (34), przepisy (14), Wrocław. (17), strony www (17), ślub (22), humor (16), motoryzacja (24), lodz (16), kuchnia (17), uroda (17), szukam pracy (30), dam pracę (36), Polska (19), sztuka (15), dziecko (16), Gdańsk (13), terapia alkoholowa (13), Portal Informacyjny (20), rękodzieło (13), nauka (15), Poznań (25), oferty pracy (32), informacje (13), fotografia ślubna (18), blog motoryzacyjny (15), jaka praca (30), blog (15), noclegi (27)