Programowanie dla dzieci - Roblox i Minecraft


Centrum Talentów to miejsce, w którym dzieci poznają technologię tak, jak najbardziej lubią — poprzez działanie. W Minecraftcie i Robloxie uczą się projektować własne światy, mechanizmy i zasady, odkrywając, że programowanie to nie sucha teoria, lecz narzędzie do tworzenia czegoś wyjątkowego. Zajęcia prowadzimy w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Sulejowie, Rozprzy i Radomsku.

Nasze podejście
Nie zaczynamy od trudnych pojęć — pozwalamy dzieciom od razu eksperymentować. To one tworzą, modyfikują i testują. Dzięki temu uczą się poprzez doświadczenie, a nowe umiejętności stają się efektem ich własnych odkryć.

Jak wyglądają zajęcia
Uczestnicy zaczynają od poznania podstawowych komend i logicznych zależności. W kolejnych etapach sami budują mechaniki, przygotowują skrypty, tworzą minigry i elementy multiplayer. Każde dziecko prowadzi indywidualny projekt, który zmienia się i rozwija w rytmie ich postępów.

Kompetencje, które rozwijamy
Dzieci uczą się myślenia analitycznego, cierpliwości i planowania. Każdy wykonany krok wzmacnia ich pewność siebie, bo widzą, że potrafią przekuć pomysł w działający efekt. Wzmacniają też kreatywność i umiejętność współpracy.

Bezpieczeństwo
Zajęcia odbywają się wyłącznie na zamkniętych serwerach, co gwarantuje spokój i brak niepożądanych treści. Instruktorzy czuwają nad przebiegiem zajęć i pomagają, gdy pojawiają się trudności.

Dlaczego to działa
Bo dzieci uczą się w środowisku, które znają i kochają. Bo widzą efekty swojej pracy od razu. Bo mogą pracować we własnym tempie i w niewielkich grupach, co sprzyja koncentracji i twórczej atmosferze.

Centrum Talentów to miejsce, w którym dzieci zamieniają ciekawość w umiejętności. Uczymy programowania przez kreatywne działanie i dajemy przestrzeń do rozwijania talentów w bezpiecznych warunkach. To nowoczesna droga do cyfrowej przyszłości — inspirująca, praktyczna i pełna możliwości.


  • Dodano: 4 miesiące 2 tygodnie temu
  • Wyświetleń: 1511
  • 16293
  • 0.00

  •  Tagi: 

  • nauka programowania dla dzieci
  • programowanie dla dzieci
  • programowanie roblox
  • programowanie minecraft
  • kurs programowania dla dzieci